Donwload Photo 1880 yılında İstanbul’un Tophane semtinde doğdu. Babası Hırka-i Şerif Camii Hati…- Zembil Sanat

Silahkan download gambar kaligrafi di blog ini dengan cara klik kanan, lalu pilih save gambar.

Bila anda menggunakan smartphone, silahkan tekan lama pada gambar, lalu pilih save gambar.

Selamat melanjutkan kegiatan anda berselancar di internet unk mencari gambar kaligrafi, jual beli online, mencari info peluang usaha, mencari baju batik, jual beli baju hamil dll
Donwload Photo 1880 yılında İstanbul'un Tophane semtinde doğdu. Babası Hırka-i Şerif Camii Hati...- Zembil Sanat 1

1880 yılında İstanbul’un Tophane semtinde doğdu. Babası Hırka-i Şerif Camii Hatibi Eyüp Sabri Efendi’dir. İlkokuldan sonra Çukurcumalı Kadri Efendi’den aklâm-ı sitteyi meşk etmeye başladı. Daha sonraları Aziz Efendi’den nesta‘lik ve sülüs, Kâmil Akdik’ten sülüs ve dîvânî yazıları öğrendi.

Sâmi Efendi’den nesta‘lik ve celîsini, sülüs celîsini tekrar meşk ederek nesta‘lik yazıdan 1907’de icâzet aldı. Celî yazıda Sâmi Efendi seviyesinde eserler yazmıştır.

1899’da babasının vefat etmesi üzerine Hırka-i Şerif Camii hatipliğine getirildi ve ölümüne kadar bu görevi sürdürdü. Hatip Ömer olarak da tanınan ustamızın yazıları İstanbul’daki Ayazma, Hırka-ı Şerif ve Kısıklı Camiilerinde, Sultan Reşat Türbesi’nde ve daha birçok mimarî eserde görülmektedir. Kabri Eyüp’te Gümüşsuyu Kabristanı’ndadır.
Allah rahmet ve mağfiret eylesin.

#islamiccalligraphy #islamsanatı #art #arts #instaartist #hattat #islamic_art #artsy #artist #sanat #kültür #hüsnihat #hatsanatı #instaart #instaartist #instagood #sülüs #nesih #muhakkak #talik #reyhani #tevki #art🎨 #artwork #خطا ط #ثلث#خط العربى #ottoman #kuran #quran #ömervasfiefendi


Sumber:
Source

12 comments

  1. Tam da üstâdın güzel bir anısını okurken geldi bu paylaşım. Teşekkürler @zembilsanat 🌹 Allah’u teâla rahmet etsin bu güzel üstâdımıza 🤲 bizleri de onlar gibi yazı aşkıyla kuşatsın,celî yazıdaki maharetine ulaştırsın inşallah..

  2. Rabbim rahmet eyleye 🤲🏻 Mevla bizleride onların yolunda gidenlerden eylesin 🤲🏻 🌹

  3. Allah cc makamlarini âla eylesin bizleri de böyle güzel eserlerle yâd edilmeyi nasib eylesin

  4. Allah cc rahmet etsin inşallah.. Allah cc izlerini sürebilmeyi nasip etsin bizlere de.. Teşekkürler @zembilsanat 🍃

  5. Ömer Vasfi Efendi’nin bir şey istemek için yanında bulunan Necmeddin Okyay’a mektup yazması ne kadar güzeldir. 😊 Rahmet olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *