Donwload Photo Son yılların en başarılı mimarlarından ve etkili düşünce adamlarından biri olan,…- Zembil Sanat

Silahkan download gambar kaligrafi di blog ini dengan cara klik kanan, lalu pilih save gambar.

Bila anda menggunakan smartphone, silahkan tekan lama pada gambar, lalu pilih save gambar.

Selamat melanjutkan kegiatan anda berselancar di internet unk mencari gambar kaligrafi, jual beli online, mencari info peluang usaha, mencari baju batik, jual beli baju hamil dll
Donwload Photo Son yılların en başarılı mimarlarından ve etkili düşünce adamlarından biri olan,...- Zembil Sanat 1

Son yılların en başarılı mimarlarından ve etkili düşünce adamlarından biri olan, 2005 ve 2008 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alan, şehircilik alanında pek çok projeye imza atan Turgut Cansever, Türkiye’de sanat tarihi alanında doktora yapmış ilk mimardır. Vefatından dört yıl önce, yani 2005 yılında hazırlamış olduğu bu kitap, mimarlık alanının büyük dehası Mimar Sinan’ı ve tarihe bıraktığı eserleri anlatmaktadır. İlk sayfalarda yer alan “İslâm Mimarisi Üzerine Düşünceler” bölümü, yılların birikimi ve tecrübesiyle kaleme alınmış, ufuk açıcı ve bilgilendiricidir. Albaraka Türk Yayınları tarafından basılmıştır.

#turgutcansever #albarakatürk #mimarsinan #kitap #book #islamiccalligraphy #zembilsanat #islamsanatı #arts #instaartist #hattat #islamic_art #artsy #üsküdar #artist #sanat #kültür #medeniyet #hüsnihat #hatsanatı #instaart #art🎨 #artwork #instabook #kuran #quran
#خطا ط
#ثلث
#خط العربى


Sumber:
Source

4 comments

  1. Çok güzel eserler bırakmışlar allah onlardan ve sizden razı olsun Teşekkürler @zembilsanat

  2. “Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz; ihmal ettiğiniz nesil, imar ettiğiniz şehri tahrip eder.” Bilge Mimar. Allah rahmet eylesin.

  3. 🥀Cansever usta sadece mimari hayatımızın değil sanat, siyaset, toplum hayatımızında ruh kazanmasında büyük rol oynamış bir usta. Ev ve şehir üzerine düşünceler adlı eseri de tam şu pandemi döneminde okunmalı:)

  4. Yaptığın işi gönlünde hissedersen, ırmaklar çağlar içinde. (Mimar Sinan) Allah rahmet eylesin, Rabbim razı olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *